Kanepiõli on üks vähestest taimsetest õlidest, mis sisaldab meile sobivas tasakaalus oomega rasvhappeid. Seda seostatakse hea ja mitmekülgse dieediga. Kuid mis täpselt teeb kanepiõli nii suurepäraseks toidulisandiks? Alljärgnevalt loetlemegi 5 põhjust, miks on kanepiõli supertoit.

1. Hea vitamiinide ja mineraalide allikas

Kanepiõli sisaldab rohkelt A ja B-grupi vitamiine ning C-, D- ja E-vitamiine. Samuti sisaldab õli mitmeid teisi mikrotoitaineid nagu näiteks magneesium, kaalium, kaltsium, väävel ja fosfor. Pole vist vaja mainida, et kõik need vitamiinid on sinu keha normaalseks funktsioneerimiseks vajalikud!

2. Ilus ja terve nahk

Kanepiõli sisaldab rohkelt oomega 3 ja oomega 6 rasvhappeid ning B-grupi vitamiine. Need on ained, mis on terve naha jaoks olulised. Kanepiõli tarbimist seostatakse ka naha sügeluse ja kuivuse leevendamisega. See tähendab, et kanepiõli on kasulik ka inimestele, kellel esineb ekseeme, allergiaid või muid nahaprobleeme. Kanepiõli on populaarne looduskosmeetika baasaine.

3. Hea antioksüdant

Elutegevuse tagajärjel (nt hingamine) tekib meie kehas vabu radikaale. Vabad radikaalid on just põhjuseks, miks inimesed vananevad – need lõhuvad meie DNA ja rakkude ehitust. Vabade radikaalide hulka saab vähendada antioksüdantidega, mis neid seovad. Vitamiin E on üks võimekamaid antiosküdante ja kanepiõli on selle osas väga rikas. 

4. Madalam kolesterool

Oomega rasvhapete sisalduse tõttu kiirendab kanepiõli seedeprotsesse. Selle tõttu täheldatakse rasvade kiiremat põlemist ning nende vähenenud setet arteriseintel. Madalam kolesterooli tase vähendab omakorda südamerabanduste riski.

5. Ärevuse ja Depressiooni vähendaja

Asendamatute rasvhapete suure sisalduse tõttu omab kanepiõli depressiooni ja ärevust vähendavaid omadusi. Oomega rasvhapped aitavad kaasa tervele aju funktsioneerimisele, parandades ka üldist tuju.

Kokkuvõtvalt on sul nüüd 5 head põhjust miks kaaluda kanepiõli ja jahu lülitamist enda igapäevasesse menüüsse. Kui maitseb, võid lusika jagu õli igapäevaselt sisse juua, kui vähem, siis tutvu meie retseptidega ja lisa õli või jahu salatitesse, pudrudesse või toekamate roogade hulka. Tooteid leiad siit, retseptid siit