Meistriks ei saada üleöö

Selleks, et meistriks saada on vaja õppida ja õppida tuleb meistrilt. Kaks venda, kes Õlimeistrid OÜ asutasid, alustasid selli ametis varakult. Põllumajandusettevõtjast ja põllumajandusteadlasest isa käe all omandati käsikäes praktilised oskused ja teadmised nii taimekasvatuses, kui ka elus hakkama saamiseks. Talupidaja oli ka Peetri ja Gunnari vanaisa. Peeter on koos isa ja kolmanda vennaga pühendunud Põlvamaal põllumajandusele, peamiselt linaõli kasvatamisele ja väärindamisele. Gunnar rajas aastatuhande alguses ökofirma, valmistades linaõli baasil erinevaid puidukaitsevahendeid. Linaõli töötlemine ja väärindamine mitmete aastakümndete jooksul mängib Õlimeistrid OÜ sünni juures kandvat rolli.

Lina kõrvale mahekanep

Tervislikud omadused on nii lina- kui ka kanepisaadustel sarnased. Mõlemas on väga hea oomegarasvhapete suhe ja E-vitamiini sisaldus. Linaõli mõju organismile on tugevam ning seda soovitatakse tarbida mõnel korral aastas kuuridena, kanepiõli võib tarbida aastaringselt. Õli pressimise protsess ja saaduste kasutusvaldkonnad on sarnased. Linaõli seisab pudelis värskena 2-3 kuud, kanepiõli kauem, 4-5 kuud. Maitsed on mõnevõrra erinevaid ning eelistus sõltub suuresti maitseja subjektiivsusest.

Kõige ausamad kriitikud

Idee hakata mahekanepist õli ja jahu tootma tekkis vendadel siis, kui mõlema peres sirguvad lapsed linaõlist enam kuigivõrd vaimustuses ei olnud. Mis seal salata, liiga entusiastlikud ei olda ka kanepiõli osas. Ideid, kuidas kasulik õli ka väiksematele meelepäraseks teha on Õlimeistritel mitmeid ning nende toestamiseks sobivad töötsusliku mahekanepi saadused (õli, jahu, seemned) paremini. Oleme veendunud, et lapsed ei ole ainsad, kes oskavad hinnata õli lusikaga sisse joomise alternatiive. Töö ja tootearendus selles osas käivad.

Kanepiõlitatud masinavärk

Meie tootmine asub Põlvamaal, Kanepi vallas, Savernas. Pressime ainult Eestis kasvatatud mahekanepit ja varustame toodanguga Eesti ökokaupluseid, suuremaid ja väiksemaid jaekette. Läbi e-poe on värske mahekanepisaadus sinule lähimas pakiautomaadis mõne päevaga. Täna on meie meeskond nelja liikmeline, aga olgem ausad – tootearenduses löövad kaasa ja on ninapidi juures (ülekantud tähenduses muidugi, VTA kontroll on range) ka kõigi perekonnad ja lähemad sõbrad. Anname endast parima, et põlvest põlve edasi antud kogemused, pühendumus ja armastus töö vastu kajastub igas pudelis ja pakis, mille teele saadame.